Slovensky English

Volajte: 0911 348 776 PO - PIA 9:00 - 18:00

Vitajte !

Powerball FAQ

Čo jto powerball?

Powerball je unikátna technická pomôcka o veľkosti tenisovej loptičky určená na precvičovanie svalov ruky. Je založená na princípe gyroskopu, ktorý umožňuje jednoduchými krúživými pohybmi ruky roztočiť powerball do vysokých otáčok až 16 000 ot./m. a vyvinúť tak odstredivú silu, ktorá zodpovedá váhe až 18 kg. Powerball je ideálny tréningový nástroj na posiľňovanie svalov ruky a prináša výborné výsledky už po krátkom čase používania. Cvičenie ešte nikdy nebolo tak zábavné ako teraz! Kto raz powerball vyskúša, okamžite zatúži po vlastnom kuse.

Môžem pridať digitálne počítadlo na powerball Techno?

Nie, nie je to možné. Powerball Techno má na mieste, kde býva štandardne umiestnené digitálne počítadlo tzv. záslepku, ktorá sa nedá odobrať. Powerball Techno má však špeciálny rotor, pomocou ktorého sa Vám dosiahnuté skóre premietne na spodnej strane rotora, a preto digitálne počítadlo na tomto modely nie je potrebné.

Od kolkých rokov je vhodné používať powerball?

Vo všeobecnosti je známe, že deti do 15 rokov, by nemali používať žiadne nástroje na posilňovanie, nakoľko ich telo a svaly sa stále vyvíjajú. Preťažovanie môže mať na ich rast a vývin negatívny dopad. Týka sa to samozrejme aj cvičenia s powerballom. Vývoj každeho dieťaťa je však individuálny, a preto akékoľvek používanie powerballu u detí konzultujte so svojím lekárom.

Môj powerball je veľmi hlučný? Čo mám robiť?

Každý powerball má svoj charakteristický zvuk, ktorý vzniká pri trení rotoru a obalu powerballu. Túto hlučnosť nikdy nie je možné úplne eliminovať. Aby ste však powerball udržali dlho funkčný, je dobré ho z času na čas rozobrať a vyčistiť. Nikdy však nepoužívajte na čistenie žiadne oleje alebo mazadlá. Váš powerball si tým úplne zničíte. 
Ak Váš powerball vydáva pravidelný klepotavý zvuk, je veľmi pravdepodobné, že došlo k poškodeniu obalu následkom pádu. Oska rotora následkom pádu vytvorí na obvode obalu malé jamky, ktoré bránia plynulému treniu rotora. 
Ak Váš powerball silno hučí a vibruje, je veľmi pravdepodobné, že došlo k poškodeniu rotora. Takto poškodený powerball prestaňte používať, nakoľko si tým neúmerne zaťažujete zápästie. 
V oboch horeuvedených prípadoch je potrebné vymeniť poškodenú časť a powerball zaslať na našu adresu (preklik na kontak). Ak je powerball v záruke, oprava je bezplatná.

Môj powerball je pokazený, ako mám postupovať?

V prípade, že máte akékoľvek pochybnosti o funkčnosti Vášho powerballu, zašlite nám ho poštou prípadne kuriérom na reklamáciu na našu adresu (preklik na kontakt). Zásielku neposielajte ako dobierku, nakoľko ju neprevezmeme, čím sa zbytočne predĺži čas vybavenia reklamácie. V zásielke je potrebné uviesť stručný popis závady spolu s ofotenou faktúrou respektíve dodacím listom a samozrejme kontaktné údaje (adresa, e-mail a telefón). Ak ste zakúpili powerball prostredníctvom nášej distribučnej siete, zašlite ho rovno k nám, urýchlite tak reklamačný proces. Na všetky powerbaly sa vzťahuje 2 ročná záruka.

 

Všetky modely Powerball nájdete TU.

 

 

Pozrite si, čo máme nové pre Vás! Vybrané nové produkty v ponuke:

►Pre zobrazenie všetkých nových produktov v ponuke kliknite SEM!