Slovensky English

Volajte: 0911 348 776 PO - PIA 9:00 - 18:00

Vitajte !

Vitamíny a minerály

Multi-vitamínové doplnky výživy sú asi najviac používané výživové doplnky bežných ľudí či tvrdo trénujúcich jedincov. Pretože dostupné zeleninové a ovocné zdroje zo obchodov nepokrývajú bežnú potrebu vitamínov a minerálov, ich zvýšená potreba je v dnešnej dobe nevyhnutná.

Vitamíny sú organické (živé) zložky výživy, minerály a stopové prvky sú naopak anorganické (neživé),. Všetky tieto látky dokáže organizmus efektívne využiť v takmer každom metabolickom procese. Dôležitosť týchto živín potvrdzujú aj mnohé odporúčania lekárov. Napríklad pri nedostatku slnečných lúčov užívajte vitamín D. Ak trpíte rednutím kostí, užívajte aj vápnik, fosfor spolu s D-čkom  a podobne. Veľa polemiky sa vedie vo vedeckých kruhoch o vstrebateľnosti vitamínov. V skutočnosti má každý človek inú vstrebateľnosť a to v závislosti od svojho aktuálneho stavu. Pri nedostatku sa vstrebe viac, ak je niečoho prebytok, to sa nevstrebe. Rôzne štúdie držiteľov Nobelových cien potvrdili aj 100%-né vstrebanie obrovských dávok C-vitamínu (5000mg).

Čo by ste mali vedieť je, že skupina vitamínov ADEK (alebo DEKA) sú rozpustné v tukoch a vitamíny B a C vo vode. Ak užívate multivitamíny vo forme tabliet, užite ich po menšom jedle prípadne s jedlom, ktoré obsahuje tuky. Strašenie predávkovaním vitamínmi je v podstate zbytočné, keďže predávkovanie vitamínmi u nás nebolo evidované od roku 1992. Mnoho reakcií ľudí potvrdzuje, že keď užívajú doplnkové vitamíny, cítia sa lepšie a menej často trpia chorobami.

Kto sa zaujíma o odkyslenie organizmu odporúčame zamerať sa okrem iného aj na kladne nabité minerály, ktoré prekyslenie tlmia. Veľmi obľúbený je produkt AcidoFit od Kompavy.

Položiek 1 do 8 z celkového počtu 43

na stránku
Strana:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Tabuľku  Zoznam 

Zoradiť zostupne

Položiek 1 do 8 z celkového počtu 43

na stránku
Strana:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Tabuľku  Zoznam 

Zoradiť zostupne

 

 

Pozrite si, čo máme nové pre Vás! Vybrané nové produkty v ponuke:

►Pre zobrazenie všetkých nových produktov v ponuke kliknite SEM!