Slovensky English

Volajte: 0911 348 776 PO - PIA 9:00 - 18:00

Vitajte !

Zloženie Fitness kávy

►Kúpiť Fitness kávu - KLIKNITE SEM

Fitness káva - zloženie

Mäta pieporná a sladká mäta

Mäta pomáha proti podráždeniu žalúdka, spomaluje rast niektorých baktérií. Dalšie zdravotné výhody sú pripisované vysokému obsahu mangánu, železa, vápnika, kyseliny listovej, draslíku, tryptofánu, horčíka, omega-3 mastných kyselín, riboflavínu a medi. Sladká mäta má silnú intenzívnu arómu spolu s osviežujúcu chuťou. Uvolňuje svalstvo tráviaceho ústrojenstva, zlepšuje trávenie a znižuje bolesti brucha. Prečítajte si VIAC o mäte v našom článku!

Kurkuma - Turmeric

Kurkuma sa používa viac ako tri tisícky rokov indickými liečiteľmi na liečbu obezity. Moderný výskum ukázal, že Kurmkuma má priaznivý vplyv na pečeň, podporuje tok žlče, ktorá je zodpovedná za rozpad tukov v potrave. Posledné štúdie ukazujú veľmi dôležitú funkciu kurkumy pri degeneratívnych ochoreniach, ktoré ešte nemajú osobitné zaobchádzanie v lekárstve, ako je Alzheimerova choroba.

Sladké drievko - Licorice

V herbálnej medicíne sa tradične sa používa na zmiernenie bolesí hrudníka , ako sú katary, kašeľ a zápal priedušiek, pomáhá při vykašlávání (zbavuje hlenu a hlenu z dýchacích cest). Pomáha zmierniť zápalové stavy tráviaceho traktu, ako je napr. gastritída u dospelých, má významné účinky v boji proti stresu, pri kožných problémoch a problémoch s pečeňou.

Zázvor - Ginger

Gingiber officinalis bol používaný po stáročia pre celú radu výhod. Je to silný antioxidant, stimuluje produkciu energie, zlepšuje trávenie. Je liekom proti nadúvaniu, dyspepsii a je zvlášť cenný pri alkoholických gastritídach. Používa sa pri hnačke k uvolneniu čriev, môže znížiť hladinu cholesterolu a liečiť nevoľnosť.

Čajovník čínsky - Thea sinensis

Známy pre svoje vysoké antioxidačné účinky vďaka značnému obsahu flavonoidov a fenolových kyselín.

Kardamon - Elettaria Cardamomum

Po šafráne a vanilke a Kardamon tretím najdrahším korením sveta. Má príjemnú aromatickú vôňu a jedinečnú chuť. Používame len zelené a biela semená. Vďaka nemu je jedlo lepšie stráviteľné a popritom zrieďuje krv.

Škorica - Cinnamomum Zeylanicum

Pomáhá pri trávení, môže byť užitočná při liečbe diabetu, antibakteriální funkce, liečbě žalúdočních ochorení, průjem a môže ulahčit nadúvanie. Nedávne štúdie zistili, že škorica môže byť užitočná pre tých, ktorí trpia diabetem typu II sníženie hladiny glukózy v krvi, rovnako ako triglyceridov a cholesterolu, všetky dôležité faktory pre diabetes sufferers. Škorica má antibakteriálne funkcie , pomáha pri trávení, môže byť užitočná pri liečbe cukrovky, žalúdočných ťažkostí, hnačky a môže uľahčiť nadúvanie. Nedávne štúdie zistili, že škorica môže byť užitočná pre tých, ktorí trpia cukrovkou typu II, znížuje hladinu glukózy v krvi, rovnako ako triglyceridov a cholesterolu.

Yerba mate - Ilex Paraguatiensis

Používa sa ako tonikum, diuretikum, ako povzbudzujúci prostriedok na zníženie únavy a potláča chuť do jedla. V Brazílii sa používa pri zažívacích ťažkostiach, obličkových kolikách, bolesti nervov, depresiách, únave, a pri boji proti obezite. Je bohatá na fenoly a má významné protirakovinnové účinky.

Anízovec pravý (Badián) - Illicium Verum

Badián, je diuretikum, liek proti nadúvaniu, široko používaný v čaji pri kolikách a reumatizme. Semená badiánu sa majú žuť po jedle na podporu trávenia. Číňania používajú badián už 1300 rokov kde sa pestuje v štyroch provinciách. Je známy ako povzbudzujúci prostriedok k zvýšeniu sexuálnej túžby.

Aníz - Pimpinella anisum

Je dokázané, že zelený aníz má silné antimikrobiálne vlastnosti. Tieto má vďaka obsahu anetholu, ktorý je účinný v boji proti baktériám, kvasinkám a plesňovým kmeňom. Ďalšie známe vlastnosti sú: diuretikum, tonikum a antispamodicum.

Rhodiola rosea - korene

Rhodiola rosea korene sa už roky používajú v tradičnej medicíne v Rusku, Švédsku, Nórsku, Francúzsku, Nemecku a na Islande. Od roku 1961, má viac ako 180 štúdií zverejnených štúdií s výsledkami o športovcoch: zvyšuje fyzickú aj psychickú odolnosť, má kardiovaskulárne a svalové energetické využitie času a má farmakologicky relevantné anabolické činnosti. Ďalej je Rhodiola tonikum pre posilnenie energetickej hladiny a pomáha ľahko prekonať stres, depresie, úzkosť, alebo nežiaduce príznaky menopauzy.

Klinček

Klinček sa používa vo vzorci Fitness káva k zlepšeniu chuti a arómy, ale aj preto, že je karminatívny a zvyšuje kyselinu chlorovodíkovú v žalúdku a tým zlepšuje peristaltiku čriev a trávenie.

Káva - Arabica, robusta

Vysoko kvalitná káva pražená zo zŕn Arabiky a Robusty

Pomarančovník horký - Citrus Aurantinum

Používáme horký aj sladký pomaranč pre nezameniteľnú arómu. Horký pomaranč, ktorý je použitý v bezpečnom množstve vo Fitness Káve, môže napomáhať ku zvýšeniu metabolismu a k uľahčeniu chudnutia (veľa vedeckých štúdií dokazuje, že Horký pomaranč môže zlepšit thermogenézu v ľudského tela).

There are no products matching the selection.

 

 

Pozrite si, čo máme nové pre Vás! Vybrané nové produkty v ponuke:

►Pre zobrazenie všetkých nových produktov v ponuke kliknite SEM!