Slovensky English

Volajte: 0911 348 776 PO - PIA 9:00 - 18:00

Vitajte !

WEIDER - L-Arginine Caps 100kps

Napíšte recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: zvyčajne odosielame do 2 dní

€ 27,90

Našli ste lepšiu cenu? Povedzte nám a my zlacníme!

ALEBO

Krátky popis

Nitric oxide pumpa - viac sily a lepší výkon + zvýšenie hormonálnej činnosti.

WEIDER - L-Arginine Caps 100kps

Dvojkliknutím na obrázok ho zobrazíte v plnej veľkosti

Zmenšiť
Zväčšiť

Viac zobrazení

Detaily

ZÁKLADNÉ INFO

WEIDER - L-Arginine Caps 100kps - nitric oxide pumpa - viac sily a lepší výkon + zvýšenie hormonálnej činnosti

Arginine Caps dodávajú L-arginín a B vitamíny na zlepšenie syntézy oxidu dusnatého (NO). NO udržuje cievy rozšírené, a tým umožňuje lepšie vyživovanie svalov. U svalov tak dochádza k tzv. “pump efektu“. Navyše L-arginín stimuluje immunitný systém ako aj sekréciu hormónov (napr. rastový hormón (HGH) alebo inzulín).

L-arginín sa stáva kľúčovým v prípade zvýšenej námahy, stresu, či ochorenia. K ďalším funkciám L-arginínu patrí stimulácia vylučovania ľudského rastového hormónu, ktorá vedie k zlepšeniu syntézy proteínov a zároveň k zvýšenému odbúravaniu tukov. Pre športovca je cenný jeho účinok v posilňovaní imunitného systému.

Doporučené pred športom a sexom.

L-arginín nielenže pozitívne ovplyvňuje produkciu oxidu dusnatého, ktorý rozšíruje cievy, čím zvyšuje prísun živín a kyslíka do svalov, ale v kľudovej fáze zvyšuje prídavok L-arginínu vylučovanie inzulínu, dochádza tým k zintenzívneniu uskladnenia glykogénu, základného energetického zdroja, vo svaloch. K ďalším funkciám L-arginínu patrí stimulácia vylučovania ľudského rastového hormónu, ktorá vedie k zlepšeniu syntézy proteínov a zároveň k zvýšenému odbúravaniu tukov.

Svojim účinkom je arginín vhodný pre:

 • nárast svalovej hmoty - zvyšuje produkciu somatotropínu (rastového hormónu - THP)
 • zvýšenie prekrvenia - pomocou oxidu dusnatého (NO)
 • podporu imunitného systému
 • urýchlenie procesu hojenia
 • zvýšenie sily a podporu rastu a zachovanie svalovej hmoty
 • zníženie hladiny cholesterolu
 • zvýšenie tvorby spermií
 • spokojný sexuálny život

 

Pre viac info o Arginíne kliknite SEM!

 

BALENIE

100 kapsúl = 20 denných dávok

 

ZLOŽENIE

až 1000mg Arginínu na 1 kapsulu

Výživová hodnota 100 g prípravku: Energia 1432 kJ / 337 kcal; Bielkoviny 81 g; Sacharidy 0 g; Tuky 1,3 g; L-Arginine 73,2 g

 

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

5kps(5g) 30min pred tréningom s vodou, najlepšie na lačný žalúdok,v netréningový deň ráno na lačno.

 

UPOZORNENIE

Nadmerné dávky môžu spôsobiť neželaný efekt, sťaženie cvičenia nadmerným prekrvením. Vysoké dávky arginínových produktov neodporúčame vytrvalcom, cyklistom a iným  športovcom s dlhodobým zaťažením. Arginínové produkty podporujú i rýchlejšiu výmenu látok v tele.

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Dbajte na dostatočný príjem tekutín. Výrobok nie je plnohodnotná náhrada pestrej vyváženej stravy. Nevhodný pre deti do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte pri teplote 10-25°C, mimo dosahu detí, chráňte pred mrazom, vlhkom a priamym slnečným žiarením. Výrobca, dovozca a distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním výrobku.

 

 

O ARGINÍNE

Arginín je jednou zo základných aminokyselín ľudského organizmu. Jeho základnou funkciou je zvýšenie prekrvenia periférií - končatín (prostredníctvom zvýšenej produkcie oxidu dusnatého NO), vyššia produkcia somatotropínu (rastového hormónu-STH), zlepšenie funkcie pohlavných orgánov a u mužov zvýšenie spermatogenézy (tvorby spermií).

Charakteristika účinnej látky - arginín: 
Arginín je neesenciálna aminokyselina, s radom dôležitých rolí v organizme. Pre lepšie pochopenie je potrebné uviesť aspoň základné smery účinkov arginínu. Jedným z dvoch zásadných vplyvov v organizme je funkcia arginínu ako prekurzora tvorby oxidu dusnatého (NO), ktorý v periférnych častiach organizmu pôsobí vazodilatačne (znižuje tonus) na hladké svalstvo - v konečnom dôsledku to znamená, že sa rozšíria cievy, zvýši sa prekrvenie, čo umožní zásobenie periférií živinami a kyslíkom. Na túto vlastnosť existujú dva možné pohľady:

1. z hľadiska športovej výkonnosti a regenerácie: 
Vplyv arginínu na športovú výkonnosť a regeneráciu - vďaka zvýšenému množstvu oxidu dusnatého NO (arginín je prekurzorom) dilatujú cievy zásobujúce svalové tkanivo a vďaka väčšiemu prietoku krvi sa do tkanív dostane viac kyslíka a glukózy v priebehu záťaže. Ak sa na daný princíp pozrieme ešte bližšie, tak glukóza spoločne s množstvom kyslíka sú limitom predovšetkým dlhodobej intenzívnej záťaže, teda tu môže arginín pomôcť zvýšiť výkonnosť. Z hľadiska krátkodobého maximálneho výkonu (do 30 sekúnd) je potrebné vnímať, že organizmus čerpá energiu predovšetkým zo zdrojov operatívne dostupných vo svalových bunkách a arginín môže vďaka rozšíreniu ciev pomôcť následnej regenerácii - urýchli doplnenie spotrebovaných sacharidov, rýchlejšie odplavenie metabolitov. Použitie arginínu v potréningovej fáze vďaka zvýšenému prekrveniu urýchli regeneráciu, vyplavenie metabolitov a doplnenie zásob glykogénu vo svalových vláknach.

2. z hľadiska zvýšenia prekrvenia pohlavných orgánov:
Fungovanie pohlavných orgánov je založené na schopnosti dodať dostatok krvi k prekrveniu. Konkrétne u mužov je na tomto založená schopnosť udržať erekciu. Arginín vďaka schopnosti rozširovať cievy podporuje funkciu a všeobecne je považovaný za prostriedok zlepšujúci kvalitu sexuálneho života. Ďalším dôležitým faktom z hľadiska reprodukčných funkcií je to, že mužské spermie je tvorené prevažne arginínom (95%), teda dostatočné množstvo arginínu, alebo prípadná suplementácia zlepšuje schopnosť tvorby spermií (spermatogenézu).

 

Rozšírené odporúčané dávkovanie

Siloví športovci: Arginín je veľmi vhodný, zlepšuje látkový výmenu aj efektivitu prenosu energie, to znamená lepší maximálny výkon a rýchlejšie zotavenie medzi sériami a rýchlejší rast novej hmoty potrebnej pre viac sily. Ideálne dávkovanie pre 100kg powerliftera je 10g (10kps) počas dňa, najlepšie ráno na lačno 2g, pred tréningom 5g a pred spaním 3g.

Kuturistika: Arginín je neoodeliteľnou časťou suplementácie pri budovaní hmoty, rysovacích diétach i skvalitňovaní hustoty ap. Nitric Oxide pumpa, ktorú arginín spôsobuje je hlavným želaným efektom, potrebným pre plnšie a vyrysovanejšie svaly. Ideálne dávkovanie pre 100kg kulturistu je rovnako 10g Arginínu, ráno na lačno 3g pred cvičením 4g a po cvičení 3g, pre udržanie čo najlepšej dsíkovej bilancie. Arginín pôsobí aj na vylučovanie rastového hormónu, čo pomáha udržovať lepšiu kvalitu a hustotu svalov.

Vytrvalostní športovci: Arginín pre vytrvalostných športovcov je vhodný počas nedostatku energie ako súčasť sacharidového nápoja s inými aminokyselinami. Neodporúčame však väčšie jednorazové dávky ako 1g, pretože u vytrvalostných športovcov je práve priveľké napumpovanie neželaný efekt, pri ktorom dochádza k rýchlemu zvýšenému výdaju energie = rýchlejšie spálenie energetických zásob. Väčšie dávky sú ideálne po záťaži pre regeneráciu a na noc.

 

22 dôvodov, prečo by ste mali užívať Arginínové suplementy:

 1. L-arginín je 1000 krát silnejší než akýkoľvek prirodzene sa vyskytujúci antioxidant v tele. L-arginínové antioxidačné vlastnosti podporujú rôzne systémy tela a môžu chrániť pred ochorením srdca, mŕtvice, rakoviny a cukrovky, rovnako ako pred spomalením predčasného starnutia.  
 2. Oxid dusnatý (arginínový produkt organizmu) ponúka rozsiahlu podporu kardiovaskulárneho obehu, vrátane kontroly krvného tlaku a tvorbe zubného plaku. Oxid dusnatý udržuje tepny uvoľnené a poddajné pre normálny krvný tlak, preventívne pôsobí proti hypertenzii a angíne pectoris. 
 3. Oxid dusnatý (NO) ako metabolit arginínu zlepšuje pamäť, najmä dlhodobú, a môže pomôcť zvrátiť negatíva demencie a Alzheimerovej choroby. 
 4. Oxid dusnatý môže pomôcť pri liečbe a prevencii cukrovky od mnohých komplikácií ochorení, vrátane zlého obehu a slepoty, alebo cievnych príhod. L-arginínu sa tiež zistilo, že ovplyvňuje sekréciu inzulínu v pankrease.  
 5. Oxid dusnatý zlepšuje komunikáciu prenosových buniek medzi nervami a mozgom.  
 6. Oxid dusnatý môže rovnako pomôcť zlepšiť imunitné funkcie a pôsobiť antibakteriálne proti vírusovým a parazitárnym infekciám.  
 7. L-Arginín, cez produkciu oxidu dusnatého, zvyšuje produkciu ľudského rastového hormónu (HGH), ktorý má proti starnúce vlastnosti.  
 8. Oxid dusnatý pomáha s kontrolou LDL cholesterolu, čo tiež pomáha opraviť poškodenia cievneho endotelu, spôsobené LDL (zlým) cholesterolom.  
 9. Oxid dusnatý zlepšuje mužskú sexuálnu výkonnosť tým, že vylepšuje stav cievnej erektilnej dysfunkcie alebo ED.  
 10. Oxid dusnatý udržuje krvné doštičky v pohybe a predchádza ich zlepeniu, znížuje tak šancu na zrážanie krvi, ktoré by mohli viesť k infarktu myokardu alebo cievnej mozgovej príhode.  
 11. L-Arginín, cez produkciu oxidu dusnatého, znižuje hypertenziu súvisiacu s tehotenstvom, rizikový faktor pre budúce mamičky aj ich nenarodené dieťa. 
 12. Oxid dusnatý môže byť užitočný pri liečení astmy, otvorením pľúcnej cesty pre ľahšie dýchanie a liečby pľúcnych ochorení. 
 13. Oxid dusnatý pomáha regulovať trávenie a uvoľňuje hypertonické svaly sfinktera, pôsobí prevenčne proti vzniku hemoroidov. 
 14. L-arginín, a to prostredníctvom produkcie oxidu dusnatého, zvyšuje svalovú hmotu a udržiava pevnú kostnú hustotu podporou HGH produkcie, ktorá tiež vedie k zníženiu tukového tkaniva. Z tohto dôvodu, to môže byť užitočné pri regulácii telesnej hmotnosti a pre silový tréning, hlavne pre športovcov.
 15. Oxid dusnatý môže pomôcť kompenzovať kardiovaskulárne a pľúcne škody spôsobené užívaním tabaku , pretože hladiny NO u fajčiarov sú menej ako polovica oproti hladinám u nefajšiarov. 
 16. Oxid dusnatý pomáha urýchliť hojenie rán po operácii. Výskum ukázal, že je užitočný pri liečbe popálenín, stimuluje hojenie u starších pacientov. 
 17. Arginín môže byť užitočný pri zlepšovaní športových výkonov vďaka lepšej cirkulácii a schopnosti dodať viac kyslíka a živín do pracujúcich svalov a orgánov. To zvyšuje toleranciu záťaže, zlepšuje pľúcne funkcie, a môže stimulovať HGH rastový hormón. To všetko pomáha budovať svalové tkanivo a zároveň zlepšiť silu, výkon a využitie vo všetkých typoch cvičebných programov. 
 18. Oxid dusnatý môže zabrániť a prípadne zvrátiť účinky osteoporózy, tým pozitívne ovplyvňuje štruktúru kostnej hmoty. 
 19. L-arginín, a jeho schopnosť vytvárať oxid dusnatý bol použitý v liečbe dráždivého čreva a k zníženiu výskytu vredov, najmä stresom, bez žalúdočnej kyseliny. 
 20. Oxid dusnatý môže zlepšiť funkciu obličiek a spomaliť progres ochorenia obličiek a v súvislosti s vekom a chronickým zlyhaním obličiek. L-arginín je ochranný účinok na obličky, tiež je veľkou pomocou pre cukrovkárov.
 21. Oxid dusnatý môže byť používaný pre zlepšenie funkcie prostaty. 
 22. Oxid dusnatý pomáha ľuďom s kosáčikovitou anémiou, môže zabrániť šíreniu návalových bolestí tým, že pomáha udržiavať správny krvný obeh. 

 

Odporúčame literatúru: Dr. Loius J. Ignarro: Program Ano NO, skutočný záchranca života.

Dr. Loius J. Ignarro, laureát Nobelovej ceny za medicínu, objavil "molekulu" kardiovaskulárneho zdravia - oxid dusnatý. NO je signálna molekula, ktorá vzniká v tele a pôsobí ako vazodilatátor umožňujúci reguláciu krvného toku v každej časti tela. Prvá praktická aplikácia výskumu Dr. Ignarra viedla k vývoju Viagry. NO uvolňuje a rozšiřuje cievy, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, ktoré sú príčinou srdcového infarktu alebo mozgovej mŕtvice, reguluje krvný tlak a hromadenie plátov v cievach.

Ďalšie informácie

SKU (kód) 1012212
EAN (čiarový kód) Nie
Výrobca Weider
Platnosť akcie do Nie

Štítky produktu

Pre oddelenie štítkov použite čiarky. Viacslovné frázy ohraničte apostrofmi (').


 

 

Pozrite si, čo máme nové pre Vás! Vybrané nové produkty v ponuke:

►Pre zobrazenie všetkých nových produktov v ponuke kliknite SEM!